چگونه با بوفه و ویترین منزل را تزیین کنیم. ویترین ها وسایلی هستند که از زمان های قدیم در وسایل خانه های ایرانی به میزان زیادی دیده میشود. 

معمولا ظروف خیلی خاص و فوق العاده زیبا و تزیینی را درون ویترین میگذارند.اما بهترین فضا برای جایگذاری ویترین ها در پذیرایی و محل غذا خوری می باشد.همانگونه که برای خرید و ست کردن مبلمان منزل وقت گذاشته می شود،برای خرید و ست کردن ویترین ها نیز باید وقت و سلیقه به خرج داد.
ویترین ها و سبکی نو در طراحی دکوراسیون
برای اینکه ویترین شما سبک مدرن و نو را داشته باشد باید ساده تر باشد و از تزیینات زیادی در طراحی آن استفاده نشده باشد. خط و خطوط ساده و منظم از ویژگی های سبک مدرن در ویترین ها و بوفه ها می باشد.باید توجه داشته باشید که بوفه و ویترین مدرن تنها دارای طبقاتی برای نمایش ظروف باشد و تمرکز خود را بر روی ظروف تزیینی که داخل آن میگذارید بگذارید نه خود بوفه یا ویترین.
ویترین هایی با مدل کلاسیک
در این مدل از ویترین ها و بوفه ها چوب به کار رفته در ساخت آن دارای کنده کاری و شکال های مختلف و خاص و خطوط منحنی زیاد می باشد،که به شکوه و رسمی بودن حال و پذیرایی وسالن غذاخوری می افزاید.قبل از خرید یک ویترین یا بوفه کلاسیک حتما باید شکل و وسایل خانه خود را در نظر بگیرید.
دکوراسیون خانه که به سبک کلاسیک و فوق العاده شیک وجود دارد باید در تزیینات آن از یک بوفه کلاسیک استفاده شود و طبق سلیقه ی خود وسایل تزیینی کوچک کلاسیک را در آن به نمایش گذاشت.
اگر خانه شما به سبک کلاسیک ولی مقداری ساده تر تزیین شده است دو گزینه برای شما وجود دارد:
1- از یک ویترین یا بوفه ای که کلاسیک باشد و طرح و خطوط منحنی زیاد داشته باشد استفاده کنید:در این حالت بهتر ظروفی که میخواهیم به نمایش بگذاریم ساده تر باشد.
2- از یک ویترین به سبک مدرن و ساده با خطوط ساده و منظم استفاده کنید: در این حالت بهتر ظروفی که در آن قرار می دهیم کلاسیک و شیک باشد متوان حتی در رنگ های مختلف نیز باشد.
اهمیت وجود میز کنسول در طراحی دکور خانه
میز کنسول نیز همانند ویترین برای نمایش اشیای خاص ودکوراسیون پذیرایی به کار می رود.
فرق اساسی بین کنسول با ویترین در نحوه نمایش وسایل داخلشان است.
هنگامی که شما از ویترین یا بوفه در دکوراسیون منزلتان استفاده میکنید در واقع یک فضا و یک مکان برای نگه داشتن ظروف خود تعیین کرده اید در حالی که هم آنها را به نمایش میگذارید وهم جایی را برای نگه داری آنها دارید.اما کنسول ها به گونه ی دیگری این کار را انجام می دهند.کنسول ها به علت داشتن کمد و طبقه های غیر شفاف نمی تواند مانند ویترین ها ظرف را به نمایش بگذارد و مکان و جایگاه مناسبی برای تعداد بالای ظروف و نگه داری آنها می باشد.سطحی که در بالای کنسول ها وجود دارد می تواند هم جایگاه ظروف بیشتر و هم می توان از آنجا برای تزیین بیشتر پذیرایی خود استفاده کرد.
در مدل های مختلفی از کنسول ها آینه هایی با قاب های خاص وجود دارد که جلوه خیلی شیک و قشنکی را تداعی میکند.
نوع نمایش و جلوه زیبایی ویترین،بوفه و کنسول
گاهی وقتی آنقدر ویترین، بوفه و کنسول ها به خودی خود جلوه و زیبایی دارد که ظروف داخل آن اصلا به چشم نیاید. در واقع در چنین مواردی از تعداد کمتری وسایل و ظروف در داخل آن استفاده کنید.
اگر نمایش مجسمه و ظروف تزیینی برای شما در الویت است به هنگام خرید ویترین ها از رنگ متفاوت استفاده کنید که مجسمه شما به چشم بیاید.
ابعاد و محدوده منزلتان را در نظر داشته باشید
بوفه ها با قامت کوتاه تری در طراحی های امروزی ساخته میشود که مناسب خانه های کوچک است و میتوان در بالای بوفه از یک تابلو یا تابلو فرش زیبا استفاده کرد تا دکوراسیون پذیرایی شما تکمیل و جلوه زیباتری بگیرد.اگر خانه شما فضای لازم برای یک بوفه بزرگ را ندارد از آن استفاده نکنید زیرا علاوه بر اینکه جلوه زیبایی به ظروف نمی دهد بلکه مزاحم و جای زیادی را از منزلتان را به خودش اختصاص می دهد.

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…